Дистанційне навчання.Гурток "Джура"

    Завдання №1. Уважно прочитати і самостійно вдосконалювати стройові вправи
Конкурс "ВПОРЯД"
 Порядок виконання
Вихід рою на місце виконання
Рій підходить до вихідного місця. Ройовий подає команду:
«РІЙ, ЗБІРКА. За мною в ДВОРЯД ШИКУЙСЬ.
РІВНЯЙСЬ, СТРУНКО, ходом – РУШ!».
Першим рухається ройовий. За ним на дистанції двох кроків іде хорунжий
(прапороносець) з прапором (урочисте положення прапору) і весь рій в дворяд (тобто колона по двоє).
Після виходу на визначене місце ройовий подає команди, які виконує разом з роєм:
«Рій НА МІСЦІ. СТІЙ.
Ліво-(право-) РУЧ.
Ройовий робить два кроки вперед і повертається ліворуч, щоб бачити весь рій.
Ройовий подає команду:
«РІЙ. До правого РІВНЯЙСЬ. СТРУНКО! Наша назва (рій проголошує назву), наше гасло (рій проголошує гасло)».
«До середини ГЛЯНЬ!» ‒ ройовий підходить до головного судді конкурсу та доповідає про готовність рою:
«Пане суддя! Рій (назва) до участі в конкурсі Впоряд готовий! Ройовий
(називає своє ім’я та прізвище)». Ройовий крокує навскіс праворуч і стає біля  судді зліва.
Суддя подає команду: «СПОЧИНЬ!».
Ройовий дублює команду: «Спо-ЧИНЬ!» (стати вільно, виставити ліву ногу вперед під 45 градусів так, щоб п’ятка лівої ноги знаходилася на прямій лінії з носком правої ноги; вага тіла переходить на праву ногу. Руки вільно опущені
вздовж тулуба). Хорунжий самостійно ставить прапор до стопи і випрямляє руку з прапором навскіс вправо.
Ройовий повертається на своє місце і командує:
«Рій. РОЗХІД».
Шикування в однолаву
Ройовий підходить до встановленого місця шикування і подає команду для збору: «Рій – ЗБІРКА». (За цією командою джури бігом збираються до ройового).
Ройовий подає команду: «Рій, в однолаву –ШИКУЙСЬ».
(Подавши команду, ройовий приймає поставу «струнко» і рукою вказує лінію для шикування. Як тільки перший член рою став на лінію, то ройовий робить два кроки вперед і повертається обличчям у бік чолової лінії шикування).
Ройовий подає команду: «До правого РІВНЯЙСЬ».
(За цією командою усі, крім правофлангового прапороносця (хорунжого), повертають голови праворуч(праве вухо вище від лівого, підборіддя трохи підняте) вирівнюючись. Під час вирівнювання джури можуть трохи пересуватися вперед, назад або в той чи інший бік).
Після закінчення вирівнювання рою подається команда: «СТРУНКО!»
Ройовий завершує виконання вправи командою: «Спо-ЧИНЬ».
Повороти на місці (праворуч, ліворуч, обернись)
«Рій!» (всі джури приймають рівну поставу)
Ройовий подає двічі команди (в довільному порядку):
«Право-РУЧ,  ліво-РУЧ,  обер-НИСЬ»
Ройовий подає команди: «До правого – РІВНЯЙСЬ, СТРУНКО!»
Ройовий завершує виконання прийому командою: «Спо-ЧИНЬ».
Перешикування рою з однолави в дволаву та навпаки
Ройовий подає команду: «Рій, до двох – відлі-ЧИ».
(Відлік починається з правого флангу: кожний джура, швидко повертаючи голову до джури, який стоїть ліворуч від нього, називає свій номер і швидко ставить голову прямо. Крайній лівого флангу голову не повертає, робить крок вперед і доповідає «Відлік завершено» та крокує назад).
Ройовий подає команду: «Рій, у дволаву – ШИКУЙСЬ».
(За виконавчою командою другі номери роблять лівою ногою крок назад, не приставляючи правої ноги, крок праворуч, щоб стати ззаду за першими номерами, й приставляють ліву ногу).
Ройовий подає команду: «Рій, вправо зім-КНИСЬ». (За виконавчою командою всі джури, за винятком того, до якого призначене змикання, повертаються в бік змикання, після чого пришвидшеним півкроком підходять на встановлений для зімкненого строю проміжок і в міру підходу самостійно
зупиняються та повертаються ліворуч. Ройовий подає команди: «До правогоРІВНЯЙСЬ. СТРУНКО!»
Ройовий завершує виконання прийому командою: «Спо-ЧИНЬ».
«Рій. Вліво (за необхідністю визначається кількість кроків, в випадку не зазначення робиться проміжок в один крок) розім-КНИСЬ». (За виконавчою командою всі джури, за винятком того, від якого здійснюється розмикання, повертаються в зазначений бік, рівночасно з постановкою ноги повертають
голову до фронту строю і йдуть пришвидшеним півкроком, дивлячись через плече на того, хто йде ззаду, і не відриваючись від нього; після зупинки того, хто йде ззаду, кожен робить ще стільки кроків, скільки було зазначено в команді або один
крок, й повертається праворуч).
Ройовий подає команду: «Рій, в однолаву –ШИКУЙСЬ». (За виконавчою командою другі номери роблять лівою ногою крок вліво, не приставляючи правої ноги, крок вперед й приставляють ліву ногу).
Ройовий подає команди: «До правогоРІВНЯЙСЬ. СТРУНКО!»
Ройовий завершує виконання прийому командою: «Спо-ЧИНЬ».
Крок на місці
Ройовий подає команду: «Рій, До правогоРІВНЯЙСЬ. СТРУНКО. На місці ходом-РУШ». (За виконавчою командою всі джури крокують на місці).
Ройовий подає команду: «Рій – СТІЙ». (За виконавчою командою, що подається під ліву ногу, всі джури приставляють праву ногу і зупиняють крок на місці - зупинка на два кроки).
Ройовий завершує виконання прийому командою: «Спо-ЧИНЬ».
Перешикування в колону по двоє
Ройовий подає команду: «Рій. У дволаву –ШИКУЙСЬ».
Ройовий подає команду: «Рій, Право-РУЧ. Зім-КНИСЬ». (За виконавчою командою всі джури, повертаються праворуч, після чого пришвидшеним півкроком підходять на встановлену дистанцію шикування в ряд. Ройовий і хорунжий роблять півкрок навкіс вправо, щоб зайняти місце посередині колон).
Ройовий робить ще крок вперед, повертається до рою і подає команди: «РІЙ, РІВНЯЙСЬ. СТРУНКО!».
Проходження урочистим ходом з виконанням військового вітання під час руху.
Рій в дворяд знаходиться на вихідній позиції, хорунжий з прапорцем рою стоїть перед роєм в позиції для руху урочистим ходом, ройовий стоїть перед хорунжим).
Ройовий розвертається спиною до рою і подає команду:
«РІЙ, ходом - РУШ!». (Рій починає рух у встановленому напрямку).
При наближенні рою до судді на відстань не менше 20 кроків ройовий подає команду: «СТРУНКО». (Рій переходить від похідного кроку на урочистий).
При наближенні рою до судді на відстань не менше 10 кроків ройовий повертає голову вправо (в напрямку до судді) і подає команду: «Рій, вправо – ГЛЯНЬ!». (За командою ройовий прикладає праву руку до головного убору, хорунжий і права колона рою тримає голову прямо, а ліва колона повертає голову праворуч). Після проходження рою повз судді ройовий подає команду: : «Рій – ВІЛЬНО!». (За командою ройовий опускає праву руку, ліва колона рою повертає голову прямо, рухається далі по колу плаца).
Проходження з виконанням маршової пісні
За визначенням ройового він подає команду (під ліву ногу):
«Рій, пісню заспі-ВАЙ» (рій починає виконувати маршову пісню).
Після проходження рою повз судді ройовий подає команду:
«Рій – ВІЛЬНО!».(За командою рій припиняє співати пісню і крокує на вихідну позицію).
Дії хорунжого (прапороносця)
1. Хорунжий відповідає за стан прапору. По можливості він повинен мати
одного або двох помічників – підхорунжих, які допомагали б йому проводити належний церемоніал біля прапора. На урочистих заходах хорунжі та підхорунжі повинні мати білі рукавички.
2. Хорунжий завжди повинен тримати прапор лише на почесному місці, піднятим вгору, не спирати його до будь-чого. Неприпустимо, щоб прапор торкався землі чи якихось споруд.
Хорунжий чи підхорунжі не можуть лишати прапор без опіки. Коли прапор не використовується, хорунжий має урочисто згорнути його і сховати до відповідного футляра.
Прапор, тримаємо правою рукою. Всі команди впоряду хорунжий повинен виконувати з належною до прапора пошаною.
3. Основна постава хорунжого з прапором.
По команді «Підрозділ в …лаву шикуйсь» хорунжий стає першим зліва від командира в лаву в муштрову (основну) поставу і утримує правою рукою прапор вертикально догори, паралельно до тіла, при цьому кінець древка стоїть біля носка
правої ноги. Права рука утримує древко прапора вертикально на висоті «сонячного сплетіння», лікоть направлений назад.
Також основна постава хорунжого приймається в разі, коли хорунжий стоїть в положенні «Спо-ЧИНЬ» і лунає від командира звернення в бік всього підрозділу або особисто хорунжого, наприклад «Рій (підрозділ) ...» або «Хорунжий Неділько…».
4. Положення «Прапор ВГОРУ». Команда надається виключно на місці командиром або виконується хорунжим самостійно в разі отриманої команди «РІВНЯЙСЬ» або перед початком руху.
Хорунжий правою рукою піднімає прапор догори, лівою рукою перехоплює його таким чином, що передпліччя лівої руки було паралельно землі і було на висоті шиї, при цьому долонь повернута в бік фронту. Одночасно права рука перехоплює кінець древка прапора на висоті поясу і встромляємо його до
торбинки для древка при поясі або спирає його до поясу. Праву руку тримаємо на древку при поясі, а лівою (зігнутою під прямим кутом між плечем і передпліччям) тримає древко напрямом вверх на висоті шиї.
5. «СТРУНКО» – із положення по команді «Прапор ВГОРУ» прапор схиляється вперед під кутом 30-45° лівою рукою. Постава хорунжого – згідно загальної команди «СТРУНКО». Команда може виконуватися як на місці, так і в русі.
Після отримання команди «Ходом РУШ» хорунжий самостійно приймає положення прапора на «СТРУНКО», якщо не отримує від командира команди «Прапор (стяг, знамено) на-ПЛЕЧЕ».
6. «Прапор (стяг, знамено) до СТОПИ»
Надається після команд «Прапор на ПЛЕЧЕ», «Прапор ВГОРУ», «СТРУНКО». Виконується хорунжим самостійно – лівою рукою опускається прапор донизу, а права рука перехоплює його і вертикально ставить древко прапора біля носка правої ноги. Приймається основна постава хорунжого.
7. «Спо-ЧИНЬ» виконується лише із основної постави хорунжого». Хорунжий випрямляє праву руку навскоси вправо таким чином, щоб прапор верхньою частиною нахилився вперед-вправо (під кутом 30-45°), а основа древка
була вперта під носок правої стопи. При цьому права рука повністю випрямлена і полотнище прапора не торкається нікого і нічого. Із положення «СТРУНКО» хорунжий отримавши команду «Спо-ЧИНЬ» самостійно приймає положення «Прапор до СТОПИ» (під час почутої підготовчої команди) і виконує команду «Спо-ЧИНЬ» (при виконавчій команді).
8. «Прапор (стяг, знамено) на-ПЛЕЧЕ»
Команду надає командир перед вимаршем підрозділу похідним кроком на значні відстані. Команда надається виключно на місці.
Команда виконується у два етапи із основної постави хорунжого:
1) спочатку виконується команда «Прапор ВГОРУ»;
2) потім лівою рукою перехоплюємо древко прапора зворотним хватом (долонею в бік хорунжого), права рука випрямляється вперед-вниз під кутом 30-45°. Кисть правої руки охоплює кінець древка прапора. Древко опускається і лягає всією
довжиною на випрямлену праву руку, яка його трохи огинає своєю поверхнею.
Таким чином прапор лежить на правій руці, схиляючись дещо назад. Ліва рука вільно опущена вздовж тіла.
Для переходу з положення «Прапор (стяг, знамено) на-ПЛЕЧЕ» в положення «Прапор ВГОРУ» дії проводяться в зворотному порядку.
9. Перед шикуванням (перешикуванням) підрозділу для початку руху хорунжий займає своє місце для руху самостійно. Під час руху відстань між хорунжим і командиром не менше двох кроків. Відстань між підрозділом і хорунжим не менше одного кроку.
10. Хорунжий та підхорунжі під час проходження урочистим маршем
голову в бік командування (керівництва) не повертають.
_______________________________________________________
Наші досягнення.
Джура 2019. Обласний етап









Джура 2018. Обласний етап.










Рекомендації з організації та проведення виду
змагань «Впоряд» Всеукраїнської дитячо-юнацької
                військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")
Методичний матеріал див. тут  :  https://drive.рекоменд

Показові виступи 2017 :
відео 1див. тут : Добротворець
відео 2  див. тут : відео 2

Немає коментарів:

Дописати коментар